Küpsised

Selle veebisaidi korrektseks töötamiseks, kasutamise analüüsimiseks ning külastajatele parima kasutusmugavuse pakkumiseks paigutame Teie seadme (arvuti, nutiseade vms) brauseri(te)sse nn küpsised (ing k cookie).

Mis on küpsis?

Küpsised on väikesemahulised failid, mis salvestatakse veebilehe külastamisel Teie arvuti või muu seadme veebilehitsejasse. Küpsised aitavad pakkuda paremat kasutajakogemust, külastamisstatistika võimaldab mõõta ja parandada veebilehe toimivust.  Kui külastate meie veebilehte, võime küpsiste või muude sarnaste tehnoloogiate abil koguda tehnilisi andmeid veebilehe kasutamise kohta, sealhulgas selliseid andmeid, nagu IP-aadress, seadme tunnus, vaadatud teave, keeleseaded ja asukohaandmed.

Püsivad küpsised jäävad arvuti küpsistefaili. Neid kasutatakse näiteks teie kui veebisaidi korduvkülastaja äratundmiseks ja veebilehe sisu kohandamiseks teie vajaduste järgi või statistiliste andmete kogumiseks. Seansiküpsised on ajutised ja kaovad, kui veebilehelt lahkutakse või veebilehitseja suletakse.

Saate alati ise otsustada, kas küpsiseid oma veebilehitsejas lubada või keelata. Võite oma veebilehitseja seadistada nii, et see keelab automaatselt küpsised või teavitab teid iga kord, kui veebileht palub küpsise lisamise luba. Küpsistest keeldumisel tuleb Teil arvestada sellega, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi seejärel enam kättesaadavad olla.

Sellel saidil kasutatavad küpsised

Analüütilised küpsised (ing k Statistics). 

Neid küpsiseid kasutatakse teabe kogumiseks selle kohta, kuidas Teie seda veebisaiti kasutate.

Küpsise nimi: _ga

Allikas: minuomavalitsus.fin.ee

Aegumise tähtaeg: 2 aastat

Eesmärk: Registreerib unikaalse ID, mida kasutatakse statistiliste andmete genereerimiseks selle kohta, kuidas külastaja veebisaiti kasutab.

Küpsise nimi: _gid

Allikas: minuomavalitsus.fin.ee

Aegumise tähtaeg: 1 päev

Eesmärk: Registreerib unikaalse ID, mida kasutatakse statistiliste andmete genereerimiseks selle kohta, kuidas külastaja veebisaiti kasutab.

Küpsise nimi: _gat_gtag_*

Allikas: minuomavalitsus.fin.ee

Aegumise tähtaeg: 1 päev

Eesmärk: Google Analytics kasutab päringu määra vähendamiseks.

Sessiooniküpsised.

Sessiooniküpsised seostavad Sinu tegevusi veebilehel ja kehtivad ainult veebilehitseja sessiooni ajal. Sessioon algab siis, kui avad minuomavalitsus.fin.ee veebilehe ja lõppeb lehe sulgemisel. Kõik sessiooniküpsised kustutatakse pärast külastust.

Küpsise nimi: SSESS* 

Allikas: minuomavalitsus.fin.ee

Aegumise tähtaeg: 1 päev

Eesmärk: Sessiooni tuvastamine

Kasutame seda teavet oma saidi täiustamiseks anonüümse teabe kogumise kaudu (nt veebisaidi külastajate arv ja leht, kust külastajad saidile on tulnud). Google Analytics küpsistega kogutavale anonümiseeritud teabele on lisaks Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskusele ligipääs ka vastava projektiga tegeleval Maailmapanga meeskonnal.

Kolmandate osapoolte veebisaitide küpsised

Selle veebisaidi võidakse kasutada sisu muudest veebisaitidest (näit Google Maps) või kasutamisel võidakse Teid suunata muudele veebisaitidele, mis võivad kasutada oma küpsiseid. Meil ei ole kontrolli küpsiste paigutamise üle teiste veebisaitide poolt, isegi kui Teid suunatakse nende juurde sellelt veebisaidilt.

Kolmandate osapoolte teenused andmete kogumisel toimivad vastavalt nende tingimustele.

Google’i küpsiste tingimused 

Kuidas küpsiseid brauseris hallata ja kustutada

Sellel veebisaidil kasutatavaid küpsiseid saab brauseris lubada või keelata. 
Küpsise või küpsisekategooria keelamine ei kustuta automaatselt küpsist Teie brauserist.
 
Juhised küpsiste haldamiseks: Chrome, Internet Explorer, Edge.

Piiratud ligipääs

Andmevahetus toimub krüpteeritult HTTPS protokolli kaudu.
Lisaks meile on võib ligipääs olla ka meie lepingupartnerite (Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus) teadmisvajadusega töötajatel, kes veebilehti analüüsivad, hooldavad või arendavad.

Lisainfo 

Lisainfo saamiseks pöörduge andmekaitsespetsialisti poole aadressil andmekaitse@rmit.ee.

 

Viimati uuendatud: 18. October 2022