Kohaliku arengu seminar „Muutus algab teadmisest, teadmine algab mõõtmisest“

Esimese kahe tegevusaasta jooksul on Minuomavalitsus.ee positiivselt vastu võetud. Seminar toimub 30. novembril kell 9:45 ministeeriumide ühishoone Tamme saalis, Suur-Ameerika 1, Tallinnas.

Seminariga liitumise Teamsi link

Seminaril kuuleme kasutajate kogemuslugusid, kuidas on Minuomavalitsuse mõõdikud positiivselt rakendust leidnud ning milliseid täiendavaid väljundeid nad vajaksid.

Lisaks on Maailmapank viinud viimase kahe aasta jooksul läbi erinevaid Minuomavalitsus.ee kasutuse uuringuid. Kuuleme läbiviidud uuringutest ja nende tulemustest. Sh saame vastuse küsimusele, kas töölauad on pannud omavalitsusi midagi teisiti tegema.

Seminarile on oodatud omavalitsuste juhid, arendustöötajad, ministeeriumite spetsialistid ja kõik, kes tegelevad kohaliku arengu kavandamise ja strateegilise planeerimisega.

Ajakava:  

 • 9:45-10:00 Kogunemine ja hommikukohv 
 • 10:00-10:40 Kas omavalitsuste juhtimine on muutunud rohkem andmepõhiseks? Mida andmed näitavad? – Daniel Rogger, Maailmapank (ettekanne inglise keeles) 
 • 10:40-11:00 Kuidas on kasutatud Lääne-Nigula vallas Minuomavalitsus.ee näitajaid? – Maila Pardla, Lääne-Nigula valla arendusosakonna juhataja 
 • 11:00-11:20 Kuidas riiklikus strateegilises planeerimises kasutatakse Minuomavalitsus.ee näitajaid noorte valdkonna näitel? – Reelika Pirk, Haridus- ja Teadusministeerium 
 • 11:20-12:05 Paneelarutelu: Milline on Minuomavalitsus.ee tulevik? 
  Kertu Vuks – abivallavanem, Elva vald  
  Rivo Noorkõiv – omavalitsuste konsultant, Geomedia OÜ 
  Andrus Jõgi – nõunik, Rahandusministeerium 
  Modereerib Kai Klandorf, Vabaühenduste Liit 
 • 12:05-12:30 Kohvilaud ja vaba arutelu jätk 

Viimati uuendatud: 18. October 2022